Tanıtım Yüksel Büküşoğlu Kimdir? Kök Hücre Tedavisi - SVF Tedavisi Nasıl Yapılır?

zeynepsahinturk

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Mayıs 2021
Mesajlar
878
Tepki Puanı
22
Puanı
18
Yaş
34
Konum
Bilecik
Eğitim
Lisans
İlgi Alanı
Tasarım, Moda
Cinsiyet
Bayan
Medeni
Boşanmış
Site Url
https://www.yukselbukusoglu.com/
Site Title
Yüksel Büküşoğlu Kimdir? Kök Hücre Tedavisi - SVF Tedavisi Nasıl Yapılır?
Yüksel Büküşoğlu kimdir? Kök hücre doktoru Yüksel Büküşoğlu Kök Hücre Tedavisi ile gündemde. Peki SVF Tedavisi nasıl ve kimlere yapılır? Yüksel Büküşoğlu kök hücre tedavisinde otorite sayılan bir isimdir. İşte Yüksel Büküşoğlu ve SVF tedavisi hakkındaki detaylar ve son dakika haberleri...

Yüksel Büküşoğlu kimdir? Kök Hücre Tedavisi konusunda çalışmaları ile tanınan kök hücre doktoru Yüksel Büküşoğlu'nun geliştirdiği SVF tedavisi nasıl yapılır? Bu tedavi kimlere yapılır? Yan etkileri var mıdır? Haberimizde Yüksel Büküşoğlu'nun hayatı ve kök hücre tedavisi - SVF Tedavisi hakkında merak edilen ayrıntıları bulabilir tedavi hakkında en doğru bilgileri edinebilirsiniz.

Yüksel Büküşoğlu Zahide Yetiş'le programında Show TV ekranlarına çıkmasından sonra merak edilip araştırılmaya başlandı. Dr. Yüksel Büküşoğlu özellikle kök hücre tedavisi (SVF Tedavisi) tedavisinde otorite kabul edilen bir isim. Öyle kş programdan sonra kök hücre tedavisi, SVF Tedavisi Google'da trend oldu. Yüksel Büküşoğlu'da SVF Tedavisinde ve kök hücre tedavisi konusunda en güvenilen isimlerden birisi.

gorsel-1.jpg

YÜKSEL BÜKÜŞOĞLU KİMDİR?

Dr. Yüksel Büküşoğlu özellikle kök hücre tedavisi konusunda (SVF tedavisi) adından söz ettirmiştir.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ - SVF TEDAVİSİ NEDİR?

Kök hücre en basit anlatımıyla kıkırdak, bağ dokusu, kas, cilt vb gibi özelleşmiş başka hücrelere farklılaşabilen, yenileştirici, onarıcı, gençleştirici hücrelerdir. Kendini yenileme yeteneğine sahip olan, vücudumuzdaki tüm doku ve organları oluşturan ana hücre türleridir. Yetişkinlerdeki hücre ve dokuların yenilenmesi ve onarımı kök hücrelerle sağlanır. Kök hücre tedavisi yönteminin amacı, zenginleştirilmiş kök hücrelerin yıpranmış dokuya enjekte edilerek o dokudaki yenileşme, gençleşme ve onarımın sağlanmasıdır. Kök hücre tedavisi birçok hastalıkta umut verici sonuçlar ortaya koymaktadır.

Bu yöntemin en büyük avantajı, kullanılan doku hastanın kendisinden alındığı için alerjik reaksiyon, doku reddi, enfeksiyon gibi riskler taşımamasıdır.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ - SVF TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Yapılan bilimsel çalışmalar, göbek çevresindeki cilt altı yağ dokusunda kemik iliğinden daha fazla ve verimli kök hücrelerin olduğunu ortaya koymuştur. Tedaviye başlangıç aşamasında hastanın karın, bel veya kalça bölgesinden lipoaspirasyon yöntemi ile bir su bardağı kadar yağ dokusu alınır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır ve alınan yağ miktarı estetik açıdan sorun teşkil edecek miktarın çok altındadır.

Alınan yağ, laboratuarda özel işleme tabi tutulur ve stromal vasküler fraksiyon adı verilen kök hücre açısından zengin sıvı elde edilir. Bu sıvı doktor tarafından tedavi edilmek istenen bölgeye uygulanır. İşlemin en önemli özelliği dokunun alındıktan sonra bekletilmeden ayrıştırılması ve elde edilen sıvının acilen hastaya uygulanması gerekliliğidir. İlk 2-3 hafta içerisinde ağrılar bir nebze olsun hafifler, 2-3 ay içerisinde de tam iyileşme sağlanır. Bazı durumlarda 6-12 ay içerisinde ikinci bir uygulama gerekebilir. İkinci uygulama yapılıp yapılmayacağı hakkında, işlemi yapan doktor gerekli kararı verecektir.

Vücut dokusundaki harabiyeti gidermek, iyileştirmek, tedavi etmek üzere geliştirilen en son tedavi ise eklem içerisine yağ dokusundan elde edilen, kök hücreden zengin SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) sıvı injeksiyonu tedavisidir.

SVF Tedavisi çok yüksek sayıda ve canlı kök hücreler ile rejeneratif (yenileştirici) onarıcı hücreler içerir. SVF Tedavisi yönteminin en büyük avantajı, kullanılan doku hastanın kendisinden alındığı için alerjik reaksiyon, doku reddi, enfeksiyon gibi riskler taşımamasıdır.

KENDİ YAĞINIZLA KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Doktor Yüksel Büküşoğlu modern tıbbın en büyük yeniliklerinden biri olarak görülen kendi yağlarınızdan elde edilen kök hücre tedavisi konusunda adından söz ettirmişti. Dr. Yüksel Büküşoğlu, kök hücrenin kullanım alanları hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

“Eklemlerde yaşlanma etkisi olan harabiyeti gidermek, onarmak ve yaşlanmayı geciktirmek için modern tıp alanındaki en yeni uygulamalardan biri kendi kök hücrelerimizle yapılan tedavilerdir. Eklem kireçlenmesi; diz, kalça gibi eklemlerdeki kıkırdak dokusunun yaş ile birlikte büyük ölçüde yıpranması veya harap olması, ayrıca eklemleri kayganlaştıran eklem içi sıvısının azalması sonucu oluşan bir hastalıktır. Genellikle yaşlanmayla birlikte olan eklem kireçlenmesi özellikle 55 yaş üzerindeki kişilerde ve en çok diz ve kalça eklemlerinde görülmektedir.

Eklem kıkırdağında harabiyeti gidermek, iyileştirmek, tedavi etmek üzere geliştirilen en son tedavi ise eklem içerisine yağ dokusundan elde edilen, kök hücreden zengin SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) sıvı injeksiyonu tedavisidir. Kök hücre SVF tedavisi çok yüksek sayıda ve canlı kök hücreler ile rejeneratif (yenileştirici) onarıcı hücreler içerir.

Günümüzde modern tıptaki gelişmeler ile birlikte kök hücre tedavisinin yerini kök hücrelerden salınan vücudu gençleştirici, yenileştirici, onarıcı görevleri olan exosome tedavisi yöntemine bırakmakta olduğuna dair genel bir trend öne çıkmaya başlamıştır.

Exosome’lar kök hücrelerden salınan, genetik bilgiler taşıyan, vücuttaki hücreler arasında iletişim kurma ve mesaj taşıma görevini yerine getiren hücre dışı parçacıklardır. Exosome’lar vücuttaki hücreler arasında hücre düzenleyicileri olarak bilinen kod molekülleri taşırlar. Eksozomlar, vücutta onarım, yenilenme, gençleştirme, iltihabı azaltma ve hatalı bağışıklık yanıtını değiştirme gibi görevleri yerine getirirler.”
 

KuLvar Turkey, Freelance iş Ortaklıkları ve ilanları, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

KuLvar.Net - Hakkında!

KuLvar.Net ???????? Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KuLvar.Net - Bilgilendirme!

KuLvar.Net ???????? Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek,Tüm Yasal Sorumluluk'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

Benzer konular

Üst